İngiltere ve karavan kültürü İngiltere ve Karavan Kültürü ingiltere karavan

İlk ticari kamp alanı ortalama 130 yıl önce 1894’te Man Adası’nda açıldı ve o zamandan beri kampçılık en popüler İngiliz eğlencelerinden biri haline geldi. Özellikle kampçılık, şehir halkının aşırı sanayileşmiş şehirlerden kaçmak istediği ve tatil için kırsal bölgelere yöneldiği 1920’ler ve 30’larda popüler hale geldi. Bununla birlikte, yalnızca son yirmi yıl içinde, karavanlar ve karavanlar, özellikle glamping ile birlikte popülerlikte bir artış gördü.

Son araştırmalar, daha fazla İngilizin yurtdışındaki pahalı seyahatler yerine kamp alanlarında kalmayı tercih ettiğini gösteriyor. Buna ek olarak, insanlar daha kısa molalar seçerek ve her dört yetişkinden biri, geleneksel iki haftalık tatil yerine yılda ortalama üç kısa karavan tatili yapıyor.

Tahmini 3,5 milyon kampçı, her yıl İngiltere’deki 300’den fazla karavan ve kamp alanını ziyaret  ediyor ve bu sayı istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Kamp alanı ücretleri otel konaklamalarından daha uygun olma eğiliminde olduğundan, kampın artan popülaritesi tatilinizi rezerve ederken kargaşaya neden olabilir. Birleşik Krallık’ta düzenli olarak tatil yapıyorsanız ve yurtdışına seyahat etmek yerine bir konaklama yeri seçiyorsanız, bir karavana veya karavana yatırımı yapmaya ihtiyacınız olabilir.

Bir karavan, “bir yerden diğerine hareket ettirilebilen, içinde yaşamak için tasarlanmış veya uyarlanmış bir araç” olarak tanımlanabilir ve tipik olarak bir araba ile çekilir. Türkiye şartları ve yol durumları göz önüne alındığında 1,5 motora sahip bir araç ortalama bir karavanı çekebilir. Hangi aracın hangi karavanı çekebileceğine dair www.towcar.info sitesinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak çekme karavanlar ve moto karavanlar için birçok farklı seçenek vardır ve her biri kendi benzersiz artılarını ve eksilerini beraberinde getirmektedir. Genel olarak, araçla kamp yapmak, daha fazla konfor sağladığı ve hava durumu veya mevsime göre kısıtlanmadığı için geleneksel çadır kampına göre daha iyi bir deneyim olabilir. Ayrıca mutfak, banyo ve salon alanı gibi ev konforlarına erişim sunmaktadır.

Hemen Şimdi Randevu Oluşturun

İlk çekme karavan kiralama deneyimi ve eğitimi için bizi arayarak randevu alabilirsiniz.