çekme karavan Çekme karavan mı, motokaravan mı? cekme karavan motokaravan

Karavanlara ilgi her geçen gün artıyor. Herşey dahil tek bir otelde veya binlerce kişilik tatil köyünde yapılan tatillerden sıkılanlar için giderek taraftarı artan bir seçenek de karavanlar. Yaz tatillerini farklı noktalara yolculuk ederek ama bunu ev konforunda gerçekleştirmek isteyenler karavan tercihine yöneliyor. Çekme Karavan mı, Moto Karavan mı sorusunun cevabı aslında sizin tamamen ihtiyacınız ile alakalı. Bir de aşağıdaki tabloya göz atın!

ÇEKME KARAVAN MOTOKARAVAN
* Fiyatları daha uygundur. Fiyatlar 50.000 TL’den başlamaktadır. * Fiyatları daha yüksek. Eğer gerçek bir motokaravan istiyorsanız bir hayli birikim sahibi olmalısınız.
* Küçük iç hacimli(Boyutuna göre) * Daha büyük iç hacim
* Çekme karavanlar 750 kg altı ve 750 kg üstü olarak 2 gruba ayrılabilir. Eğer 750kg altı bir karavanınız varsa ruhsat gerektirmediğinden herhangi bir masrafı yoktur, karavan arkasına arabanın plakasını yapıştırarak seyahat edebilirsiniz.

* Eğer 750kg üstü bir karavanınız varsa bu araç için ayrıca bir ruhsat olması gerekmektedir. Yılda 1 kez fenni muayene (TÜV) yapılması gerekmektedir.

Yıllık vergi, sigorta masrafı yoktur.

* Yıllık motorlu taşıtlar vergisi, trafik sigortası, fenni muayene gibi standart masrafları bulunmaktadır.
* Manevra yapmak daha zordur çünkü aracınız ve arkasına takılı karavan en az 10m uzunluğa ulaşıyor. Bu uzunluk dar yollarda hareket kabiliyetini sınırlıyor. * Manevra yapmak daha kolay, park etmek için çok fazla düşünmek gerekmiyor.
* Kamp alanlarından bağımsız kamp yapmak daha zor.. * Kamp alanlarından bağımsız kamp yapmak mümkün.
* Binek araçla kullanılabilir. Dolayısıyla karavanınızı park ettiğiniz kamp alanında aracınızı ayırıp, karavan düzeninizi hiç bozmadan seyahat etme özgürlüğünüz var. Yanınızda bisiklet, motosiklet gibi ek bir araç taşımanıza gerek yok. * Kamp alanından başka bir yere kısa süreli seyahat için (örneğin markete ya da gittiğiniz yerin turistik yerlerini gezmeye) bisiklet, motosiklet gibi ek bir araca ihtiyaç var.
* 750kg üzeri ise BE ehliyete ihtiyaç duyarsanız. 750 kg altı ise B sınıfı ehliyet ile çekilebilir. * Sürmek için B sınıfı ehliyet yeterlidir.

Hemen Şimdi Randevu Oluşturun

İlk çekme karavan kiralama deneyimi ve eğitimi için bizi arayarak randevu alabilirsiniz.